Blog
zakopane1973
Andrzej-Łódź
0 obserwujących 42 notki 43289 odsłon
Andrzej-Łódź, 31 grudnia 2011 r.

Premier grozi lekarzom - odpowiedź OZZL

Premier tradycyjnie  zmarszczył brew. Wszyscy się boimy, na palcach chodzimy.

Choć właściwą reakcją byłby jakiś traktat o śmiechu, przed Sylwestrem zdążył wydać oświadczenie Krzysztof Bukiel, szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Władza słabnie. Bezradne pohukiwanie świadczy o zwykłym braku argumentów. Grożenie lekarzom sankcjami finansowymi niewiele pomoże w sytuacji, gdy okazanie premierowi posłuszeństwa oznaczać może kary znacznie bardziej dotkliwe. Premier zapomina, że na walce z lekarzami przejechała się władza poprzednia i wiele innych.

Minister Arłukowicz i za nim premier, powołują się na relację lekarza z przewlekle chorym pacjentem. Premier zapomina, że relacja ta oparta jest na zaufaniu dużo większym niż zaufanie pacjenta do ministra. Sam, jako lekarz, nie będę miał problemu z wytłumaczeniem, że nie zamierzam zastanawiać się nad ewentualną karą za zastosowanie właściwej w mojej ocenie terapii, ocenie, która może rozmijać się z instrukcją kontrolującego mnie urzędnika z NFZ. Wykonuję zawód wolny, z definicji.

Poniżej tekst odpowiedzi szefa OZZL.

 

 

Stanowisko

– odpowiedź przewodniczącego ZK OZZL na wypowiedź Prezesa Rady Ministrów  RP dotyczącą  lekarzy, którzy bronią się przed represyjnymi i niejasnymi przepisami dotyczącymi wypisywania recept na leki refundowane.

 

Z ubolewaniem przyjmujemy wypowiedź Premiera RP dotyczącą lekarzy, którzy zamierzają bronić siebie i swoich pacjentów przed negatywnymi skutkami represyjnych i niejasnych przepisów dotyczących wypisywania recept na leki refundowane. Sugerowanie, że lekarze ci  „będą zachowywali się niegodnie” i „ będą utrudniali pacjentom życie”   wskazuje, że Pan Premier, mimo wielu listów kierowanych do niego przez różne organizacje lekarskie nie wie o co chodzi lekarzom i jakie przyczyny skłoniły ich do podjęcia określonych działań.

Pan premier – najprawdopodobniej – nie zdaje sobie też sprawy z tego, jak ogromnie utrudniają życie pacjentom nowe zasady wypisywania recept, przeciwko którym lekarze się buntują i jak bardzo sparaliżowane by było udzielanie świadczeń zdrowotnych – zwłaszcza w opiece ambulatoryjnej –  gdyby lekarze dostosowali się w pełni do tych przepisów.  

Lepiej i rozsądniej by było, gdyby Pan Premier – zamiast straszyć lekarzy konsekwencjami – zechciał się z nimi spotkać i zapoznać osobiście z ich argumentami. Pozostajemy z nadzieją na takie spotkanie.

Z upoważnienia i w imieniu ZK OZZL

Krzysztof Bukiel – przewodniczący ZK OZZL

Stargard Szczeciński 31 grudnia 2011r. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Uwaga! Zmieniliśmy sposób komentowania, ale nadal możesz przeczytać stare komentarze do tego wpisu.

Zobacz komentarze
NEWSY - TOP 5

O mnie

http://lynchmannstadt.blogspot.com/2009/04/zaozenia-urbanistyczne-odzi-i.html

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Tagi

Tematy w dziale